REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. 11bit studios atakuje lutowy szczyt notowań

Foto: GG Parkiet

Sektor gamingowy wciąż pozytywnie wyróżnia się na warszawskim parkiecie. Lokalne rekordy notowań, oprócz CD Projektu czy Ten Square Games, śrubuje także tytułowa spółka. We wtorek kurs jej akcji dotarł w porywach do 505 zł, a więc znalazł się najwyżej od dwóch lat. Naruszony został tym samym lutowy szczyt, co oznacza, że straty po ostatnim załamaniu są już odrobione. Byki otworzyły sobie drogę w kierunku długoterminowego oporu 550 zł. Wspiera je złoty krzyż na średnich z 50 i 200 sesji. Najbliższe wsparcia to 450 i 400 zł.

2. KGHM powyżej dziennej dwusetki

Foto: GG Parkiet

Od marcowego dołka notowania akcji miedziowego giganta oddaliły się już o 80 proc. W minionym tygodniu kurs długą białą świecą przebił się przez opór w okolicy 81 zł. To tu nakładają się średnia krocząca z 200 sesji oraz 61,8-proc. zniesienie Fibonacciego dla ostatniego załamania. MACD wciąż rośnie, a średnia 50-sesyjna wyraźnie zawróciła w górę. Wygląda na to, że popyt ma jeszcze zapas siły. Celem w krótkim terminie jest okrągłe 100 zł i odrobienie całości ostatnich strat. Okolica 81 zł pozostaje najbliższym wsparciem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA