Oszczędzanie

W skrócie. Czas zmian w bankowych ofertach – nowe zamiast starych

Foto: Adobestock

Znika BGŻOptima | Bank BNP Paribas będzie stopniowo ograniczał dostęp do nowych produktów w ramach BGŻ Optima, zapewniając klientom dostęp do produktów GO. We wrześniu bank wycofa możliwość korzystania z oferty BGŻ Optima dla nowych klientów oraz możliwość otwierania nowych lokat i usług związanych z nabywaniem jednostek uczestnictwa w funduszach oraz zapisami w ofertach publicznych dla obecnych klientów BGŻ Optima.

Bank będzie rozwijał usługi walutowe w ramach szybkiej platformy walutowej FX Pl@net. Usługi te nie będą już dostępne w serwisie Rkantor.com, przejętym wraz z Raiffeisen Polbankiem.

Zmiany w mBanku | mBank zwiększy kwotowe i ilościowe limity na przelewy ekspresowe: będzie można wykonać trzy takie przelewy jednego dnia, a wysokość każdego z nich będzie mogła sięgnąć 10 tys. zł. Teraz można zlecić maksymalnie dwa przelewy dziennie, a wysokość każdego z nich nie może przekroczyć 5 tys. zł. Bank zapowiada również wprowadzenie nowej karty – Mastercard Mobilnej. Nie podano szczegółów, ale wiadomo, że limit karty wyniesie maksymalnie 500 tys. zł. Natomiast Aplikacja eDO App, stworzona przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, służąca do zdalnego potwierdzania tożsamości, umożliwi klientom mBanku założenie konta. W pierwszej kolejności ze zdalnej weryfikacji skorzystają właściciele firm.

Więcej banków w banku | Bank Millennium dodał kolejny bank do usługi potwierdzenia dochodu z wykorzystaniem logowania do innego banku. Do Alior Banku, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO BP oraz Santander Banku Polska dołączył Bank BNP Paribas.

Autostradą z Pekao | Bank Pekao umożliwi zawarcie umowy o Autopay z Blue Media w swojej usłudze bankowości elektronicznej Pekao24: serwisie internetowym i aplikacji PeoPay. Autopay to usługa od Blue Media, dzięki której szybko i bezpiecznie płaci się za przejazdy AmberOne Autostradą A1 przez bramki oznaczone AmberGO lub Autostradą A4 Katowice–Kraków przez bramki oznaczone znakiem czarnej kamery na żółtym tle.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.