REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na 3 miesiące. Luty 2019 r.

W lokatach kwartalnych zwiększył się wybór depozytów z oprocentowaniem sięgającym 4 proc. w skali roku. To obecnie najwyższa możliwa do osiągnięcia stawka oprocentowania, jaką oferują oszczędzającym banki.
Foto: Fotolia

W rankingu dziesiątki najlepiej oprocentowanych lokat otwieranych na okres 3 miesięcy z wkładem w wysokości 10 tys. zł wygrywają aż trzy banki: Getin Bank z Lokatą Mobilną, Nest Bank z Nest Lokatą Witaj i PlusBank z Lokatą na Start. Wszystkie trzy gwarantują na depozytach 4 proc. w skali roku.

Lokata Mobilna od Getin Banku z trzymiesięcznym okresem deponowania, to nowość w ofercie tego banku. Produkt dedykowany jest mobilnym klientom zakładającym lokatę za pomocą smartfona. Wymagane jest przy tym posiadanie konta osobistego. Limit środków przelanych na rachunek depozytu ogranicza się do kwot od 500 zł do 20 tys. zł. Oferty Nest Banku i PlusBanku przygotowane zaś zostały dla nowych klientów z ROR, którzy lokują od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

W mBanku na Lokacie 3,5% i w BGŻOptima na Lokacie Bezkarnej zarobić można 3,5 proc. w skali roku. Oferty obu banków dedykowane są wyłącznie nowym klientom obsługującym rachunek osobisty. Minimalne wpłaty na lokaty wynoszą po 500 zł. Maksymalne - do 10 tys. zł w mBanku i 20 tys. zł w  BGŻOptima.

Na Lokacie HIT w Idea Banku można obecnie uzyskać 3,4 proc. w skali roku. Wcześniej bank oferował nawet 3,8 proc. zysku w skali roku. Plusem oferty jest brak obowiązku zakładania konta i możliwość zachowania wypracowanych odsetek w przypadku wcześniejszego zerwania umowy. Z produktu skorzystać mogą jednak wyłącznie nowi klienci. Na lokatę można wpłacać od 500 zł do 1 mln zł.

Aż dwie propozycje oszczędnościowe dla swoich klientów ma eurobank. Na lokatach: na start internetowej i na start mobilnej zarobić można 3 proc. w skali roku. Wskazane produkty, to oferta dla klientów aktywujących usługi bankowości internetowej lub instalujących na urządzeniu mobilnych aplikację banku. W ciągu 30 dni od momentu aktywacji jednej z usług wystarczy na wybraną lokatę wpłacić od 500 zł do 10 tys. zł.

e-Lokata Na Plusie w Banku Ochrony Środowiska daje zarobić 2,5 proc. w skali roku.  Oferta przeznaczona jest dla osób, które wcześniej nie były jego klientami. Oszczędzający mogą przelać na rachunek depozytu od 1 tys. zł do maksymalnie 100 tys. zł.

Mając w Banku Millennium rachunek bankowy z dostępem do usług bankowości mobilnej można za pomocą smartfona założyć lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Wystarczy na nią wpłacić od 500 zł do 10 tys. zł.

Alior Bank zbiera nowe środki i płaci za nie 2 proc. w skali roku. Aby założyć Lokatę na nowe środki nie trzeba mieć otwartego rachunku bankowego. Nowe środki bank wylicza według stanu na dzień 18 stycznia 2019 r. Łączna suma środków na lokatach 92-dniowych, założonych przez jednego klienta, nie może przekraczać 200 tys. zł. Minimalnie wpłacić można 1 tys. zł.

Na 2 proc. w skali roku mogą też liczyć osoby, które nie były wcześniej klientami BGŻ BNP Paribas.  Warunkiem założenia Lokaty na Start jest deklaracja na nowo otwartym rachunku osobistym wpływów comiesięcznej pensji. Na depozyt można przelać minimum 3 tys. zł, maksymalnie do 100 tys. zł.

W PKO BP zarobek na Lokacie na nowe środki wyniesie 1,8 proc. skali roku. Z oferty skorzystać można logując się w systemie bankowości elektronicznej iPKO lub mobilnej IKO. Zainwestować można dowolną ilość środków. Najniższa możliwa kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł.

Toyota Bank gwarantuje oprocentowanie w wysokości 1,6 proc. w skali roku.  Wystarczy, założyć Lokatę Plus i mieć Moto Konto. Minimalna wartość wpłaty wynosi 5 tys. zł. Nie ma ograniczeń co do maksymalnej kwoty środków.

Ostatnie miejsce należy do Citi Handlowego, który wprowadził Promocyjną lokatę na 3 miesiące z zyskiem w wysokości 1,5 proc. w skali roku. Oferta kierowana jest do posiadaczy rachunku osobistego. Obowiązuje do 31 marca 2019 r. Na lokatę można wpłacać wyłącznie nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 1 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA