REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na pół roku. Styczeń 2019 r.

Rada Polityki Pieniężnej nie ma w zamiarze podwyższania stóp procentowych. Utrzymywanie ich na najniższym od lat poziomie nie sprzyja oszczędzającym. Nie mogą liczyć na wysokie zyski. Najwięcej zarobią dziś 4 proc. w skali roku. Tak wynika z najnowszego rankingu półrocznych lokat z wkładem wynoszącym 10 tys. zł.
Foto: Fotolia

Szukając najwyżej oprocentowanej lokaty warto zajrzeć do Nest Banku, który oferuje Nest Lokatę Witaj. Otwierającym rachunek osobisty bank gwarantuje zysk na poziomie 4 proc. w skali roku. Warunkiem uzyskania tej stawki jest zapewnienie wpływu wynagrodzenia na konto w kwocie minimum 1 tys. zł (klienci indywidualni) lub 6 tys. zł, w przypadku osób obsługujących rachunek firmowy. Klienci biznesowi mają obowiązek realizowania dodatkowo co miesiąc przelewów do US lub ZUS. Minimalny przelew środków na depozyt wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie zdeponować na nim można 10 tys. zł.

Idea Bank obniżył z 3,5 proc. do 3,4 proc. w skali roku oprocentowanie Lokaty NR1. Nie zmieniło to jednak pozycji produktu w naszym zestawieniu. Dla założenia lokaty bank nie wymaga, by klient otwierał konto bankowe. Wystarczy na nią wpłacić od 500 zł do maksymalnie 1 mln zł.

Oczko wyżej w rankingu przesunął się PlusBank z promocyjną Lokatą Standardową. Oprocentowanie depozytu wynosi 2,6 proc. w skali roku. Klient decydujący się na tę ofertę nie musi posiadać rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Należy jedynie dokonać wpłaty środków w kwocie nie niższej niż 1 tys. zł. Wpłaty nie są limitowane.

Mniej zarobić można w Toyota Banku. Z końcem grudnia wygasła promocja „2,65% na Lokacie Standard". Obecnie bank oferuje Moto Konto z Lokatą Sprint, której oprocentowanie wynosi 2,4 proc. w skali roku. Depozyt dostępny jest wyłącznie online, założyć go można z poziomu bankowości elektronicznej. Minimalna kwota wpłaty wynosi 3 tys. zł. Maksymalnie na lokatę przelać można 18 tys. zł.

Wyżej w rankingu jest też dziś Bank Ochrony Środowiska z EKOlokatą Zyskowną. Odsetki jakie zarobić można przez pół roku w tym banku wynoszą 2 proc. w skali roku. Podwyższone oprocentowanie przysługuje aktywnym posiadaczom karty debetowej wydanej do konta, którzy przelewają na lokatę nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

Nowe środki mogą również wypracować zyski na poziomie 1,7 proc. w skali roku. Wystarczy wybrać Lokatę Horyzont Zysku w Banku Millennium albo Lokatę terminową w Ofercie na nowe środki w banku Credit Agricole. Przedział środków wymagany przez oba banki zamyka się w kwotach od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Decydując się na ofertę Getin Banku zarobić można 1,65 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje na e-Lokacie Tradycyjnej. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł. Bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

mBank w ofercie depozytowej również ma produkt, który zasilić można wyłącznie nowymi środkami. Lokata na nowe środki oprocentowana jest na poziomie 1,5 proc. w skali roku. Najniższa możliwa kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. W tym przypadku również bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Lokata elastyczna i Lokata Promocyjna założone odpowiednio w BGŻOptima lub BGŻ BNP Paribas dają zarobić oszczędzającym 1,4 proc. w skali roku. Z oferty skorzystać mogą wyłącznie właściciele rachunków osobistych. Na start na lokaty należy przelać minimum 1 tys. zł. Nie ma jednak górnego progu wpłat.

Dziesiąty w rankingu jest eurobank z Lokatą terminową otwieraną w aplikacji mobilnej. Jej oprocentowanie wynosi 1,3 proc. w skali roku. Na depozyt można wpłacić już 200 zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA