REKLAMA
REKLAMA

Obligacje

Prawo: Rekompensaty za misselling

Ministerstwo Finansów przygotowało pakiet zmian w prawie dotyczącym emitowania obligacji, a jednym z czterech głównych założeń jest stworzenie Funduszu Edukacji Finansowej, który pełniłby także rolę systemu rekompensat.
Foto: www.photoxpress.com

Te byłyby wypłacane, gdyby podczas oferowania obligacji osoba je nabywająca „została wprowadzona w błąd lub jeśli oferowano jej produkt, który nie był dostosowany do jej potrzeb i wiedzy, co do ryzyka takiej inwestycji". Rekompensata nie przekraczałaby 25 proc. poniesionych strat i nie mogłaby wynosić więcej niż 100 tys. zł.

Pozornie wydaje się to dobrym rozwiązaniem, chroniącym interes indywidualnych inwestorów i skłaniających ich do inwestowania w obligacje korporacyjne. Od teorii do praktyki droga daleka i trudno ocenić projekt nie znając szczegółowych rozwiązań, niemniej na myśl nasuwa się kilka czynników ryzyka związanych z jego realizacją.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA