Nieruchomości

Nowoczesne magazyny wracają do miast

Zaczyna się boom na small business units, czyli parki magazynowe w dobrze wyeksponowanych miejskich lokalizacjach. Są droższe niż obiekty poza miastem, ale gwarantują, że towar szybko dotrze do klientów.
MLP Poznań West. Tu powstają także mniejsze moduły.
Archiwum

Rozwój e-handlu oznacza nieuchronne zmiany na rynku nieruchomości komercyjnych. – Operatorzy e-commerce, kurierzy oraz małe i średnie firmy potrzebują nowoczesnych magazynów blisko centrów miast. Są w stanie zapłacić więcej za powierzchnie, dzięki którym, będąc bliżej klienta, wygrywają z konkurencją – wyjaśnia Jowita Spiżarska, doradca w dziale powierzchni magazynowych i przemysłowych w firmie Cresa Polska. – W small business units, czyli parki magazynowe w dobrze wyeksponowanych miejskich lokalizacjach, chce inwestować coraz więcej deweloperów.

Także z biurami

Szczególnie dużo takich magazynów powstaje w stolicy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.