Medycyna i zdrowie

Swissmed: Wzywający skupili część akcji

O 2 proc., do 10,3 zł, spadał w środę kurs medycznej spółki. Na rynek trafiła informacja o wynikach wezwania do sprzedaży jej akcji.
Foto: materiały prasowe

Lux Med i Bruno Hangartner nabyli ponad 2 mln sztuk, płacąc 10,94 zł za jedną. Na początku lipca wezwali do sprzedaży nieco ponad 2,7 mln walorów, stanowiących 44,6 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Przed wezwaniem posiadali łącznie prawie 3,4 mln akcji uprawniających do niemal 55,4 proc. głosów. W wyniku wezwania chcieli osiągnąć 100 proc.

Wcześniej spółka informowała, że Lux Med kupi od jej głównego akcjonariusza (Bruno Hangartnera) 55,4 proc. akcji za 37,08 mln zł nie później niż do połowy maja 2022 r. Podmioty zawarły wtedy porozumienie, które dotyczyło wspólnego ogłoszenia wezwania i wycofania akcji z obrotu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.