REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Neuca rośnie, może być lepiej

Dystrybutor leków w IV kwartale ma ruszyć z projektem związanym z telemedycyną. Spółka stawia również na rozwój biznesów pacjenckich. Sprzyjający rynek zwiastuje udany rok.

Piotr Sucharski, prezes grupy Neuca.

Foto: Archiwum

Przesunięcie sezonu zachorowań na kwiecień i maj było kluczowe w najlepszym w ciągu ostatnich kilku lat II kwartale. Wzrosły przychody grupy oraz zysk. Prezes zapowiada, że wzrost wróci do prognozowanych wartości.

Rynek zaskoczył, wzrosło zaufanie

Przychody ze sprzedaży w II kwartale wyniosły 2 mld zł i wzrosły r./r. o 12 proc. Jeśli chodzi o wzrost w I półroczu, był on 5-proc., a przychody po sześciu miesiącach wyniosły 4,1 mld zł. Zysk netto w II kwartale wzrósł o 84 proc., do 28,8 mln zł, a w ciągu całego półrocza wynik ten poprawił się o 38 proc., do 66 mln zł. W II kwartale udziały firmy w rynku aptecznym zwiększyły się w porównaniu z ub.r. o 1,6 pkt proc., do ponad 29 proc. Wśród aptek niezależnych udziały Neuki w rynku wynoszą 32 proc. Coraz chętniej aptekarze dołączają do programów partnerskich grupy. – W II kwartale do największych programów dołączyło ponad 660 aptek. Oznacza to, że w naszych projektach uczestniczy już ponad 1990 aptek, czyli około 20 proc. placówek niezależnych w kraju – mówi Piotr Sucharski, prezes Neuki. Zdaniem zarządu zadowalająco rozwijają się również tzw. biznesy pacjenckie, czyli przychodnie, badania kliniczne oraz telemedycyna. Łącznie w I połowie roku z tych elementów działalności firma osiągnęła 75 mln zł przychodów ze sprzedaży. To o 38 proc. więcej niż w pierwszym półroczu ub.r. Duży potencjał zarząd widzi w rozwoju telemedycyny. Niedawno firma zależna Diabdis podpisała umowę o współpracy z jedną z wiodących grup ubezpieczeniowych. Projekt ma ruszyć w IV kwartale. – Umowa dotyczy usług telekonsultacji i realizacji zdalnych wizyt lekarskich. Wchodzimy w nowy rodzaj usług, w którym widzimy duży potencjał zarówno w Polsce, jak i na świecie. Pierwszy krok podejmujemy z grupą ubezpieczeniową, ale na pewno będziemy kontynuowali rozwój naszej działalności. Obserwując trendy, potencjał do wyższych wyników finansowych jest bardzo duży, ale za wcześnie, by podawać konkretne liczby – mówi „Parkietowi" Paweł Kuśmierowski, wiceprezes Neuki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA