REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Nestmedic ma umowę z Polmedem

Telemedyczny system do badania dobrostanu płody trafi do kilku placówek Polmedu.
Foto: 123rf

Telemedyczna spółka Nestmedic podpisała umowę na użyczenie urządzeń Pregnabit i obsługę programu pilotażowego w wybranych placówkach sieci Polmed. Umowa ma charakter odpłatny. Program pilotażowy obejmie przynajmniej kilkadziesiąt pacjentek, które będą mogły skorzystać z udostępnionych Polmedowi mobilnych aparatów teleKTG. Po zakończeniu pilotażu firmy rozpoczną negocjacje dotyczące dalszej współpracy.

Program pilotażowy zostanie przeprowadzony w pięciu warszawskich placówkach Polmedu. Pacjentki korzystające z urządzeń Pregnabit będą objęte również opieką Medycznego Centrum Telemonitoringu – pracujący w nim wykwalifikowany personel medyczny będzie na bieżąco analizował i interpretował zapisy przeprowadzanych samodzielnie badań KTG i reagował w razie potrzeby.

Podyskutuj o spółce na forum parkiet.comu

- Centra medyczne Polmed opiekują się ponad 300 tys. pacjentów. Udostępniają im między innymi nowoczesny, certyfikowany sprzęt medyczny. Cieszymy się, że system Pregnabit uzupełni w tym zakresie ofertę Polmedu skierowaną do kobiet ciężarnych. Już niebawem będą one mogły wykonywać badania KTG w domowym zaciszu, pozostając jednocześnie pod czujną opieką specjalistów. Liczymy na to, że pozytywne doświadczenia pacjentek, a także lekarzy i położnych przełożą się na przedłużenie współpracy z Polmedem już po programie pilotażowym – mówi Patrycja Wizińska-Socha, współzałożycielka i prezes Nestmedic.

Spółka Nestmedic na małej giełdzie zadebiutowała 12 czerwca. Na debiutanckiej sesji akcje kosztowały nawet 17,99 zł. Obecnie wyceniane są na niespełna 10 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA