REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Biomed: pół miliarda, miliard, półtora…

Notowania biotechnologicznej spółki ustanawiają dziś kolejne maksima. Zwyżce towarzyszy zaskakująco wysoka wartość obrotów. Cała spółka jest wyceniana już na prawie 1,5 mld zł.
Foto: materiały prasowe

Spółki biotechnologiczne, notowane na warszawskiej giełdzie, kontynuują dziś wzrostową tendencję. Wśród nich jest Biomed-Lublin, który wyróżnia się na szerokim rynku wysoką wartością obrotu. Od rana właściciela zmieniły już akcje Biomedu o wartości przekraczającej 70 mln zł. To imponujący wynik, zważywszy na to, że przed Biomedem są tylko trzy spółki: X-Trade Brokers, CD Projekt i KGHM. Natomiast daleko za Biomedem jest np.  PKN Orlen (obroty rzędu 25 mln zł).

Notowania Biomedu już od kilku miesięcy poruszają się w trendzie wzrostowym. Zwyżki przybrały na sile w tym miesiącu. Jeszcze kilkanaście dni temu notowania utrzymywały się na poziomie kilkunastu złotych, ale od piątku idą ostro w górę. Dziś około godz. 14 za akcję trzeba zapłacić 23,6 zł, co oznacza ponad 11-proc. zwyżkę w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Cała spółka jest wyceniana na niemal 1,5 mld zł. Kilka dni temu przekroczony został pułap 1 mld zł, a jeszcze na początku lipca spółka była warta „tylko" 0,5 mld zł.

Inwestorzy mocno wierzą w lek na koronawirusa, który wkrótce zacznie produkować spółka.

Będzie bazował na osoczu ozdrowieńców.  Biomed podkreśla, że ma też w ofercie inne produkty o dużym potencjale. Są to m.in. szczepionka przeciwgruźlicza BCG, lek na raka pęcherza moczowego Onko BCG, immunoglobuliny specyficzne i distreptaza.

Warto mieć na uwadze, że niedawno spółka próbowała uplasować emisję akcji, ale zrezygnowała z tych planów (zamiast tego pieniądze pożyczą jej znaczący akcjonariusze, członkowie rady nadzorczej), ponieważ fundusze były skłonne zapłacić cenę zdecydowanie niższą od ówczesnej rynkowej  (a była znacznie niższa niż aktualna).

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA