Medycyna i zdrowie

Mabion negocjuje z Novavaksem

Biotechnologiczna spółka jest coraz bliżej rozpoczęcia produkcji komercyjnej głównego składnika szczepionki amerykańskiego koncernu.

Krzysztof Kaczmarczyk, prezes Mabionu.

Foto: materiały prasowe

Mabion jest w trakcie zaawansowanych rozmów z amerykańskim Novavaksem. Celem polskiej spółki jest jak najszybsze podpisanie umowy, tak by produkcja komercyjna rozpoczęła się jeszcze w 2021 roku.

Zgodnie z planem

– Transfer technologii oraz produkcja serii technicznej i testowej przebiegają zgodnie z planem. Ponadto w ostatnich tygodniach Mabion z powodzeniem przeszedł kontrolę GMP przeprowadzoną przez niezależnego audytora z USA na zlecenie Novavaksu. Prace prowadzimy z pełnym wsparciem naszego amerykańskiego partnera, którego przedstawiciele przebywają regularnie w naszym zakładzie w Konstantynowie Łódzkim – wyjaśnia Krzysztof Kaczmarczyk, prezes Mabionu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.