Medycyna i zdrowie

Synektik: Rentowność w górę

Wzrostem zareagowały podczas wtorkowej sesji notowania Synektika na publikację wyników finansowych za I półrocze trwającego roku obrotowego. Cezary Kozanecki, założyciel i prezes Synektika, oczekuje, że II półrocze grupa też zakończy z pozytywną dynamiką wyników.

Cezary Kozanecki, założyciel i prezes Synektika

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Motorem napędowym jest segment dostaw technologii medycznych, rozwiązań IT i usług. Odnotował w minionym półroczu 24-proc. wzrost powtarzalnej EBITDA, do 11 mln zł, a marża EBITDA wzrosła o 8 pkt proc., do 23 proc. Wynikom giełdowej spółki pomaga rozwój robotyki chirurgicznej w Polsce i ożywienie spowodowane wyhamowaniem pandemii.

W I półroczu trwającego roku obrotowego spółka wypracowała 61 mln zł skonsolidowanych przychodów wobec 74,6 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł do 7,1 mln zł z 6,7 mln zł, a zysk netto do 5,6 mln zł z 4,8 mln zł. Grupa miała 3,1 mln zł dodatnich przepływów pieniężnych, o czym przesądziło ponad 12 mln zł przepływów z działalności operacyjnej, kompensujących ujemny cash flow z działalności finansowej (wynikający m.in. z wypłaty dywidendy) oraz z wydatków na działalność inwestycyjną.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.