Medycyna i zdrowie

BioMaxima. Kierunek: Francja

Biotechnologiczna spółka dostarczyła pierwszą pulę swoich testów genetycznych SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KIT dla kontrahenta z Francji. Za granicę trafiło 20 tys. oznaczeń.
Foto: Adobestock

Kierunek jest nieprzypadkowy. Instytut Pasteura w Paryżu w swoim ostatnim raporcie potwierdził dobre parametry jakościowe testu od BioMaximy. Sama spółka podkreśla, że test wyróżnia możliwość transportu i przechowywania w temperaturze pokojowej. Inne zestawy PCR wymagają przechowywania w zamrażarce i transportu w suchym lodzie. Zestaw firmy został umieszczony na liście testów dopuszczonych przez francuskie Ministerstwo Zdrowia.

– Ocena wzmocni nasz wyrób nie tylko we Francji, ale też w innych krajach – ocenił prezes spółki Łukasz Urban.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.