Medycyna i zdrowie

Synektik poszerza ofertę

Producent radiofarmaceutyków i dostawca rozwiązań dla medycyny poszerzył ofertę o kolejny robotyczny produkt - system Apoteca chemo, służący do automatycznego przygotowywania dożylnych leków stosowanych w terapiach antynowotworowych.
Foto: materiały prasowe

Jak zapewnia spółka, produkowany przez włoską firmę Loccioni system jest najnowocześniejszym rozwiązaniem tego typu na świecie i pozwala na automatyzację procesu przygotowywania leków cytostatycznych stosowanych w chemioterapii. Apoteca chemo samodzielnie, wykorzystując zapisane w systemie receptury leków oraz wytyczne dotyczące ich dozowania, sporządza cytostatyki i precyzyjnie dawkuje w oparciu o metody wolumetryczną oraz grawimetryczną produkt finalny do dedykowanych pojemników, takich jak kroplówki, strzykawki czy pompy infuzyjne.

Dzięki automatyzacji procesów system zwiększa efektywność produkcji, zmniejsza zużycie substancji aktywnych oraz rozpuszczalników i umożliwia ich precyzyjne dozowanie, ograniczając ryzyko błędów ludzkich. Apoteca chemo pozwala także znacząco zmniejszyć bezpośredni kontakt farmaceutów ze składnikami leków oraz niezabezpieczonym produktem finalnym, znacząco zmniejszając ryzyko narażenia personelu i środowiska na toksyczne działanie preparatów.

- Automatyzacja i robotyzacja są przyszłością medycyny, już dziś przynosząc rewolucję jakościową w szeregu obszarów opieki zdrowotnej. Onkologia jest jednym z obszarów, w którym inwestycje w innowacyjne rozwiązania robotyczne mają szczególne uzasadnienie. Rosnąca liczba zachorowań na choroby nowotworowe oraz wysokie koszty leczenia wymagają stosowania rozwiązań systemowo zwiększających skuteczność terapii, przy równoczesnym wzroście efektywności kosztowej i minimalizacji ryzyka. System Apoteca chemo, którego Synektik jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce, jest rozwiązaniem idealnie wpisującym się w politykę skutecznego i efektywnego leczenia chorych. Jego wdrożenie w ośrodkach onkologicznych pozwoli nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i personelu, ale również na optymalne gospodarowanie bardzo drogimi lekami - wyjaśnia Cezary Kozanecki, prezes Synektika.

Podczas czwartkowej sesji za papiery Synektika płacono na giełdzie około 16,20 zł, co oznacza zniżkę o 1 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.