Medycyna i zdrowie

BioMaxima: Grupa w przededniu ważnej inwestycji

Przychody z eksportu notowanej na małej giełdzie BioMaximy, zajmującej się produkcją podłoży mikrobiologicznych, odczynników i aparatury do diagnostyki in vitro, w I kwartale wzrosły w ujęciu rocznym o 63 proc., do 1,9 mln zł.
Foto: materiały prasowe

Obroty ogółem zwiększyły się z kolei o 22 proc., do 7,1 mln zł. Zarząd spodziewa się, że również w kolejnych kwartałach sprzedaż eksportowa będzie napędzała wyniki grupy. – Chcielibyśmy w kolejnych kwartałach utrzymać tempo wzrostu przychodów z I kwartału. Dwoma głównymi czynnikami, które napędzają obserwowany wzrost wyników grupy, jest połączenie BioMaximy ze spółką Biocorp oraz rozwój eksportu – tłumaczy Łukasz Urban, prezes BioMaximy. – Intensywnie uczestniczymy w targach branżowych na całym świecie, co w dalszym ciągu powinno przekładać się na wzrost przychodów z rynków zagranicznych. Jesteśmy coraz mocniej widoczni w Europie Środkowo-Wschodniej. W dalszej kolejności są to rynki na Bliskim i Dalekim Wschodzie, gdzie widzimy największy potencjał wzrostu, oraz Afryka Północna. W sumie mamy aktywnych klientów w prawie 60 krajach – dodaje.

Foto: GG Parkiet

Lubelska spółka w najbliższym czasie planuje rozpocząć budowę centrum badawczo-rozwojowego. Inwestycja ma zostać ukończona na przełomie 2017 i 2018 r. Łączny jej koszt przekroczy 10 mln zł. – Chcemy, by 50–60 proc. tej kwoty pochodziło z dotacji. Pozostałe pieniądze będą pochodziły ze środków własnych i finansowania bankowego. Nie rozważamy na tym etapie emisji akcji czy obligacji – mówi prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.