REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Mercator Medical: Nowe moce wsparciem dla wyników grupy

W wynikach producenta rękawic medycznych pojawił się efekt uruchomienia nowych mocy, co w połączeniu z globalnym popytem na ofertę spółki przyniosło jej rekordowe przychody w 2018 r.
Foto: Bloomberg

Najważniejszym asortymentem pozostają rękawice jednorazowe, które odpowiadają za 92 proc. przychodów ze sprzedaży całej grupy i w 2019 r. spodziewany jest wzrost ich udziału jako efekt wykorzystania pełnych mocy produkcyjnych uruchomionego w 2018 r. nowego zakładu zlokalizowanego w Tajlandii. – Z końcem września uruchomiliśmy ostatnią linię produkcyjną w naszej flagowej inwestycji, czyli fabryce rękawic nitrylowych, dzięki czemu już w 2018 r. wartość sprzedanych rękawic z własnej produkcji wzrosła o 124 proc., a bieżący rok będzie już w pełni pokazywał nasze możliwości wytwórcze przy dalszej ekspansji handlowej – wyjaśnia Wiesław Żyznowski, prezes Mercatora.

Nowa fabryka zwiększyła możliwości bezpośrednich dostaw kontenerowych do klientów w USA. Na rynku tym w 2018 r. grupa potroiła sprzedaż, osiągając 62,5 mln zł przychodów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA