REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

MedApp rozpoczyna ofertę publiczną, chce zdobyć 2,7 mln zł

Spółka technologiczna specjalizująca się w sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości rozpoczęła ofertę publiczną akcji serii G, w ramach której planuje pozyskać do 2,68 mln zł.
Foto: materiały prasowe

Środki pozyskane z emisji pozwolą zwiększyć nakłady inwestycyjne na dalszy rozwój produktów (CarnaLife Holo i CarnaLife System), a także rozszerzyć działania marketingowe związane z ich komercjalizacją. Pozwolą również na rozpoczęcie procesu certyfikacji FDA w Stanach Zjednoczonych. Zapisy trwają do 28 lutego. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji MedAppu jest Prosper Capital Dom Maklerski.

Spółka zamierza wyemitować 4 mln akcji serii G po cenie emisyjnej 0,67 gr. Inwestorzy mogą zapisywać się na akcje od 10 do 28 lutego. Minimalny zapis wynosi 3 tys. akcji.

- MedApp z początkiem 2020 roku wszedł w kolejny etap rozwoju. Naszym celem na ten rok jest rozwinięcie produktów oraz zintensyfikowanie działań komercjalizacyjnych. Pracujemy aktualnie nad wersją 2.0 systemu CarnaLife Holo, który będzie wykorzystywał najnowszą generację gogli HoloLens. Nowa wersja systemu będzie rozbudowana o nowe funkcjonalności. CarnaLife System będzie natomiast wzbogacony o kolejne algorytmy - dokładniejsze i bardziej wszechstronne. Część pozyskanego kapitału zostanie również przeznaczona na aktywniejsze działania marketingowe. Zależy nam na tym, aby nasze produkty były dostępne na jak największej liczbie rynków. Wierzę, że w ten sposób przyspieszymy osiągnięcie rentowności –komentuje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu Medappu.

Zgodnie z dokumentem ofertowym, 2 mln zł zostanie przeznaczone na dalszy rozwój produktowy oraz związany z tym wzrost zatrudnienia, a 0,5 mln zł spółka planuje wykorzystać na pokrycie kosztów marketingu, sprzedaży oraz innych działań związanych z komercjalizacją produktów. Pozostała część, czyli 180 tys. zł, zostanie przeznaczone na rozpoczęcie procesu FDA.

Walor MedAppu kosztuje 0,79 zł. Kapitalizacja przekracza 186,5 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA