REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

Marek Górski, Ergis: Koszty bycia na GPW są coraz wyższe

WYWIAD | Marek Górski z przewodniczącym rady i jednym z największych akcjonariuszy Ergisu rozmawia Tomasz Furman

Marek Górski, przewodniczący rady i jeden z największych akcjonariuszy Ergisu

Foto: materiały prasowe

W najbliższy poniedziałek ruszają zapisy na akcje Ergisu w wezwaniu ogłoszonym przez firmę Finergis Investments i pana. Jakie były przyczyny podjęcia takiej decyzji?

Jako wieloletni akcjonariusze spółki długo zastanawialiśmy się, jaka powinna być droga dalszego rozwoju Ergisu. Braliśmy pod uwagę otoczenie rynkowe, sytuację spółki – w tym słabsze wyniki i wzrost zadłużenia – oraz wyzwania w naszej branży, takie jak pogarszający się wizerunek tworzyw sztucznych czy perspektywa osłabienia koniunktury. Doszliśmy do wniosku, że zmiana statusu spółki z publicznego na niepubliczny ułatwi działania restrukturyzacyjne w obszarze operacyjnym i finansowym w grupie Ergis i pozwoli spółce bardziej skutecznie zmierzyć się ze stojącymi przed nią wyzwaniami.

Co na warszawskiej giełdzie i całym rynku kapitałowym źle działa, że pojawiła się potrzeba wycofania akcji Ergisu z notowań na GPW?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA