REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

22 milionerów i zaledwie jedna milionerka

Branża ma za sobą niełatwe lata, niemniej zarobki większości członków zarządów w zeszłym roku wyraźnie wzrosły. Obecna pandemia okaże się prawdziwym testem jakości kadry.
Foto: 123rf

2019 r. nie był łatwy dla branży budowlanej, marże nadal były pod presją rosnących kosztów wykonawstwa, problemem były umowy bez mechanizmu waloryzacji – przede wszystkim z publicznymi zamawiającymi. Dość powiedzieć, że na wirażu znalazły się Trakcja – która ostatecznie otrzymała zastrzyk finansowy, czy Elektrobudowa – w której dziś siedzi syndyk. Tymczasem zdecydowana większość osób zasiadających w zarządach giełdowych spółek związanych z budownictwem zanotowała wyższe apanaże. Pod lupę wzięliśmy menedżerów, którzy otrzymali co najmniej pół miliona złotych wynagrodzenia.

W trudnych warunkach

Stawkę otwiera Józef Zubelewicz, członek zarządu Erbudu. Dla współtwórcy sukcesu grupy był to ostatni rok pracy (w sumie w Erbudzie spędził dwie dekady). Menedżer przeszedł na emeryturę, ale ma doradzać firmie. O sukcesji powoli myśli także współzałożyciel Erbudu Dariusz Grzeszczak – prezes spółki zajął drugą lokatę na naszej liście. Obaj menedżerowie zarobili więcej rok do roku, sama grupa w 2019 r. miała 35 mln zł zysku wobec 21 mln zł pod kreską rok wcześniej – już wtedy firma zdecydowała się zawiązać rezerwy na trudne kontrakty, z czym niektóre spółki borykają się do dziś.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA