Ludzie rynku

Marcin Gomoła, prezes Polnordu: Celujemy w rynki premium i najmu

WYWIAD | MARCIN GOMOŁA z prezesem Polnordu rozmawia Adam Roguski

Marcin Gomoła, prezes Polnordu

Foto: materiały prasowe

Inwestorzy mają do wyboru wiele spółek deweloperskich, także takich, które płacą regularnie dywidendy z bardzo wysoką stopą i które nie mają do końca jasnej sytuacji w akcjonariacie. Dlaczego mieliby postawić na Polnord?

Dzisiaj Polnord nie jest dla inwestorów spółką pierwszego wyboru, ale naszą ambicją jest, by osiągnąć ten status. Na giełdzie, na której 20-lecie obecności świętowaliśmy w lutym, kupuje się przyszłość, więc mogę powiedzieć o naszych założeniach na najbliższy czas. Chcemy, by Polnord zmierzał w kierunku projektów premium, z naciskiem na ekologię, a także budował mieszkania dla podmiotów zajmujących się najmem instytucjonalnym. Mamy jeden z największych banków ziemi, który możemy wykorzystać w obu tych obszarach.

Rynek jest wciąż bardzo chłonny, ale należy skupić się na projektach najbardziej rentownych. Naszym priorytetem jest też oddłużenie firmy. Chcemy zakończyć restrukturyzację do końca tego roku oraz przedstawić projekty, które na pewno będziemy realizować, a które nie pozostaną tylko w sferze zapowiedzi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.