REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Wiadomości ze świata kryptowalut i blockchaina

Foto: Adobestock

Sytuacja rynkowa | W czwartkowe popołudnie kapitalizacja rynku kryptowalut sięgała 220 mld USD. 66-proc. udział w tej kwocie miał bitcoin. Jego kurs w ciągu poprzedniej doby spadł o 2,7 proc., do 7970 USD. Od lokalnego szczytu z 26 października cena spadła już o 21 proc. Licząc od początku tego roku, bitcoin jest 111 proc. na plusie. Dla porównania – numery 2 i 3 pod względem kapitalizacji, czyli ethereum i XRP, są odpowiednio 26,5 proc. na plusie i 31 proc. na minusie.

Cyfrowa waluta Chin coraz bliżej | Dziennikarze CNBC przeprowadzili wywiad z Edith Yeung, partnerką funduszu venture capital Proof of Capita, skoncentrowanego na inwestowaniu w technologię blockchain. Jej zdaniem pojawienie się chińskiej e-waluty to kwestia 6–12 miesięcy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA