REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

BOŚ „odcina się” od kryptowalut

Tytułowy bank wypowiedział umowy o prowadzenie rachunków bankowych spółce Igoria Trade, która jest pośrednikiem płatności obsługującym m. in. BitBay, a wcześniej BitMarket.
Foto: Adobestock

Trudno nie odnieść wrażenia, że wypowiedzenie umowy nie ma związku z aferą wokół BitMarketu. Giełda ta upadła na początku lipca i szacuje się, że blisko 10 tys. osób mogło na tym stracić nawet 150 mln zł. BitMarket był obsługiwany przez Igorię i wkrótce po wybuchu całej afery BOŚ tymczasowo zawiesił prowadzenie kont należących do operatora. Okazuje się, że sprawa nie miała charakteru tymczasowego. - Wczoraj otrzymaliśmy informację, że obsługującemu nas operatorowi płatności (Igoria Trade S.A.) bank BOŚ wypowiedział umowę o świadczenie usług – czytamy dziś w poście giełdy BitBay na ich profilu na Facebooku. Jak nietrudno się domyślić, wypowiedzenie takiej umowy oznacza duże utrudnienia w działalności firmy. Nie może ona bowiem deponować środków swoich klientów, co w przypadku giełd kryptowalutowych oznacza, że wpłaty i wypłaty walut fiducjarnych mogą zostać zamrożone. - W przypadku nieprzedłużenia przez bank umowy operatorowi płatności, w przyszłym tygodniu zostaną uruchomione nowe rachunki. Z przyczyn technicznych może wystąpić kilkudniowa przerwa w obsłudze przelewów bankowych – informuje BitBay. We wspomnianym poście pojawiła się też informacja, że jeszcze nie wszystko jest przesądzone. - Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego pisma w tej sprawie od operatora. Z przekazanych nam informacji wynika, że negocjacje z bankiem nadal trwają. Niezależnie od ich przebiegu pracujemy nad alternatywnymi rozwiązaniami dla wpłat i wypłat walut fiat – podaje BitBay.

Warto podkreślić, że Igoria Trade to spółka notowana na NewConnect. Od grudnia 2013 r. posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej, nadany przez KNF.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA