Kryptowaluty

Czy na bitcoinie sprawdzi się efekt wiosny?

Czas na podsumowanie pierwszych trzech miesięcy 2020 r. na rynku cyfrowych monet. Analizujemy główne aktywa i zastanawiamy się, co dalej.
Foto: Adobestock

Pod lupę wzięliśmy kryptowaluty o największej kapitalizacji: bitcoina, ethereum i XRP. Porównujemy zmiany ich notowań do głównych indeksów giełdowych i złota. Na podstawie statystyk historycznych zastanawiamy się też, jak tytułowa kryptowaluta może zachowywać się w kwietniu.

Kwartał dla ethereum

Zacznijmy od zmian kwartalnych. Wśród głównych kryptowalut najlepiej poradziło sobie etherum. Kurs zakończył I kw. skromną, ale jednak zwyżką o +4,3 proc. XRP i bitcoin straciły odpowiednio 8,1 proc. oraz 10,2 proc. W porównaniu z rynkami akcji wyniki te wypadają całkiem dobrze – S&P 500 zanurkował o 20 proc., a WIG20 o 29,6 proc. Konkurencyjne wobec etherum okazało się złoto. Kontrakty na kruszec zakończyły kwartał na +3,8 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.