Kryptowaluty

Bitcoin w monetach!

Coininvest.com wybił srebrną monetę o masie jednej uncji srebra z logo bitcoin jako prawny środek płatniczy.
Foto: materiały prasowe

Dzięki połączeniu bitcoina i srebra coininvest.com przekształcił cyfrową walutę, na którą jest obecnie ogromny popyt, w namacalne aktywa. Dealer metali szlachetnych wybił srebrną monetę o masie jednej uncji srebra z logo bitcoin jako prawny środek płatniczy. Na rewersie monety o nominale 2 dolarów z wyspy Niue wybito podobiznę królowej Elżbiety II. Limitowana edycja to 25000 sztuk i będzie to pierwsza w historii moneta emitowana corocznie z logo kryptowaluty.

- Nigdy wcześniej kryptowaluta nie wzbudzała takiego zainteresowania jak bitcoin. Ostatnio miliardowa inwestycja Elona Muska jeszcze bardziej podsyciła ten trend - mówi Daniel Marburger, dyrektor Coininvest GmbH. Unikalna srebrna moneta jest teraz inwestycją w wartość, która w bezprecedensowy sposób tworzy bezpośrednie połączenie między fizycznym metalem a cyfrową walutą. Planowana jest coroczna seria, dzięki której wartość srebra i bitcoina oraz ich rozwój będą bezpośrednio odzwierciedlone.

Srebrny bitcoin został wykonana ze srebra o wysokiej czystości 99,995, a wartość metalu została wyrażona w mBTC (podwielokrotność bitcoina;1 mBTC odpowiada 0,001 bitcoina). Na monecie wybito również za pomocą kodu binarnego imię wynalazcy bitcoina – Satoshi.

- Dzięki naszej limitowanej edycji na nowo definiujemy klasyczną srebrną monetę i tworzymy unikalną kombinację, która jest bardzo atrakcyjna dla inwestorów metali szlachetnych, jak również inwestorów kryptowalut - mówi Daniel Marburger.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.