REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Które giełdy kryptowalut są najlepsze?

Serwis CryptoCompare na podstawie danych za IV kwartał 2019 r. przygotował ranking giełd kryptowalut. Analizie poddano 160 firm. Oceniano je w siedmiu kategoriach i przyznano ratingi.
Foto: Adobestock

Na podstawie uzyskanej punktacji, od 0 do 100 pkt, zaklasyfikowano giełdy do siedmiu kategorii ratingowych, od najwyższej AA do najniższej F. Najwyższą ocenę uzyskały tylko trzy platformy.

Bezpieczeństwo kluczem

Autorzy rankingu w priorytetowy sposób traktują kwestie bezpieczeństwa, co niewątpliwie należy uznać za duży plus tego opracowania. Z siedmiu kryteriów oceny trzy dotyczyły właśnie tego obszaru i to w nich można było uzyskać najwięcej punktów (maks. po 20). Owe kryteria to: regulacje (m.in. posiadanie licencji, np. MSB, czyli Money Services Business, wdrożone procedury KYC/AML), dostęp do danych (m.in. jakość i szybkość działania interfejsu API, udostępniona baza notowań historycznych) i ochrona (m. in. trzymanie środków na tzw. zimnych portfelach, posiadanie zewnętrznego depozytariusza, liczba udanych ataków hakerskich). Po 15 pkt można było uzyskać za profesjonalizm zespołu (m.in. wykształcenie i doświadczenie pracowników) i jakość rynku (m.in. wielkość spreadu, płynność, zakres zmienności). Najniżej punktowane (po 5 pkt) były źródła finansowania (m.in. fundusze VC) oraz monitoring transakcji (m.in. posiadanie systemu nadzoru). Aby uzyskać najwyższy rating AA, potrzeba było przynajmniej 75 pkt. Dla kolejnych ocen, czyli A, B, C, D, E i F, progi były następujące: 65, 45, 35, 20, 10.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA