Kryptowaluty

Analiza techniczna bitcoina. Konsolidacja pod średnią

Zwracałem tydzień temu uwagę, że cena bitcoina wybiła się dołem z krótkoterminowej formacji trójkąta.
Foto: Adobestock
Foto: Parkiet

Niedźwiedzie wykorzystały tę okazję i sprowadziły notowania poniżej linii średniej kroczącej z 50 sesji (obecnie jest ona na poziomie 3800 USD). Ostatnie dni upłynęły pod znakiem konsolidacji w granicach 3800–3600 USD. Teoretyczny zasięg wybicia z trójkąta to 3000 USD, a biorąc pod uwagę kierunek głównego trendu, należy zakładać, że scenariusz zejścia w te rejony jest w tym momencie bardziej realny. O przesileniu na stronę popytową będzie można mówić dopiero wtedy, gdy kurs przebije strefę oporów rozciągającą się od 4200 do 4500 USD. Najbliższym, technicznym wsparciem dla bitcoina pozostaje 3600 USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.