Kredyty i pożyczki

TOP 10 kredytów hipotecznych na kwotę 300 tys. zł. Grudzień 2017.

Sprawdzamy gdzie rodzina z jednym dzieckiem, starająca się o zakup własnego mieszkania, znaleźć może w grudniu najtańszy kredyt hipoteczny. Koszt całkowity inwestycji, to 375 tys. zł. Małżeństwo posiada 20 proc. wkładu własnego. Chce zaciągnąć zobowiązanie na 25 lat.
Foto: Adobestock

Na najlepsze warunki kredytowania mogą liczyć klienci decydujący się na dodatkowe produkty banków: konto osobiste, kartę kredytową lub dodatkowe ubezpieczenie. W tworzonym przez nas zestawieniu znaleźć jednak można również oferty standardowe.

Najkorzystniejszą ofertę ma Bank BPS. Podniósł jednak miesięczną ratę z 1 270 zł do 1 427 zł. W ramach trwającej promocji Kredytu Mój Dom, bank oferuje kredyt w Pakiecie Podstawowym VIP, w skład którego wchodzą: rachunek typu ROR wraz z kartą debetową, dostępem do bankowości internetowej, karta kredytowa Banku  BPS VISA Gold/ Mastercard Word oraz ubezpieczenie nieruchomości w TU z oferty dostępnej w BPS S.A.) pod warunkiem posiadania przez  kredytobiorców wiarygodności i zdolności kredytowej zgodnie z regulacjami Banku. Klient w celu uzyskania obniżki prowizji kredytu hipotecznego do 0 proc. musi zdecydować się : na wykupienie Pakietu oraz polisy ubezpieczeniowej na życie WTUŻiR Concordia Capital S.A.

Na drugim miejscu uplasowała się oferta od PKO Banku Polskiego i PKO Banku Hipotecznego. Na ratę Kredytu Własny Kąt Hipoteczny w wysokości 1 481 zł wpływ mają produkty z listy wskazanej poniżej: Konto Aurum lub Platinium, ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie na życie i karta kredytowa.

Ratę na poziomie 1 487 zł oferuje Raiffeisen Polbank. Aby mieć niższą marżę należy skorzystać z indywidualnego ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia nieruchomości oferowanego przez bank, jak również z rachunku z kartą debetową  wraz z zasilaniem na kwotą  min. 2 500 zł miesięcznie i karty kredytowej.

Taką samą ratę (1 499 zł miesięcznie) jak w listopadzie podaje Bank Pekao SA. Kredyt Mieszkaniowy w ramach oferty wiązanej oferowany jest posiadaczom rachunku typu Eurokonto. Na konto zadeklarować należy regularne miesięczne wpływy z tytułu dochodów, korzystać z karty debetowej oraz karty kredytowej i ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych oferowanych przez bank.

O 2 zł wzrosła miesięczna rata kredytu udzielanego w ING Banku Śląskim. W grudniu wyniosła 1 504 zł. Do końca stycznia w tym banku trwa promocja Mieszkaj bez kompromisów. Mogą do niej przystąpić osoby, które założą rachunek osobisty i będą go regularnie zasilać kwotą min. 2 000 zł oraz zawrą ubezpieczenie indywidualne z oferty banku.

Tylko o 1 zł miesięcznie wyższą ratę, nie wykupując przy tym żadnych dodatkowych produktów tego banku, można mieć w Banku BPS (1 505 zł).

Kredyt hipoteczny z niską marżą oferuje BGŻ BNP Paribas. Wysokość raty (wyliczana przez bank na poziomie 1 507 zł dla kredytu w kwocie 3000 tys. zł zaciąganego na 25 lat) zależy od posiadania konta osobistego z wpływem wynagrodzenia, ubezpieczenia nieruchomości i pakietu ubezpieczeń: na życie, od utraty pracy albo czasowej niezdolności do pracy, ewentualnie pobytu w szpitalu.

Nie zmieniła się rata kredytu oferowanego przez Bank Pocztowy.  Kolejny miesiąc z rzędu wyniosła 1 521 zł. Bank Wymaga wykupienia ubezpieczenia nieruchomości oraz prowadzenia rachunku z wyznaczonymi przez bank wpływami środków.

1 524 zł miesięcznie mogą spłacać osoby zaciągające Kredyt Mieszkaniowy w Banku Handlowym. Klient zobowiązany jest jednak zasilać regularnie rachunek w Citi Handlowym oraz zawrzeć umowę grupowego lub indywidualnego ubezpieczenia nieruchomości.

Do naszego zestawienie trafiły również standardowe oferty PKO Banku Polskiego i Hipotecznego. Oba, wyliczają miesięczny koszt kredytu mieszkaniowego bez obowiązku zakupu dodatkowych produktów  na poziomie 1 537 zł

Średnia rata standardowych kredytów na zakup mieszkania lub budowę domu z 20 proc. wkładem własnym wyniosła w grudniu 1 627 zł (w listopadzie wynosiła 1 614 zł). Oferty wiązane były prawie o 100 zł tańsze - średnia rata kredytów w ramach cross- sellu wniosła w tym miesiącu 1 524 zł (w listopadzie 1 518 zł).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.