Handel i konsumpcja

Dino na huśtawce po wynikach

Szybko rosnąca sieć sklepów w III kwartale mierzyła się ze wzrostem kosztów, co odbiło się na wynikach. Inwestorzy sprzedawali akcje na otwarciu sesji i kurs spadł, ale później popyt wrócił.
Foto: Bloomberg

Inwestorzy w pierwszej reakcji na wyniki Dino pozbywali się akcji, jednak z czasem kurs wrócił do punktu wyjścia. Zarząd zapowiada, że jest jeszcze pole do poprawy marży.

Słabiej od prognoz

Akcje Dino pod koniec piątkowej sesji wyceniane były na 357,8 zł, co oznaczało zniżkę o 0,6 proc. Zmiana ta jednak nie mówi nic o tym, co działo się na walorach Dino w trakcie dnia. Kurs na otwarciu sesji w reakcji na wyniki zanurkował do 306 zł, czyli aż o 15 proc. Do południa straty te udało się jednak odrobić. Dino Polska przed piątkową sesją opublikowało wyniki po III kwartale, które były nieco słabsze od założeń analityków. – Dino odnotowało nieco niższy poziom przychodów niż oczekiwał rynek oraz gorsze wyniki na poziomie EBITDA i zysku netto. Ponieważ w bazie za 2020 r. nie było podatku od sprzedaży detalicznej, marża brutto znacząco spadła. Głównym powodem gorszych od oczekiwanych wyników są wysokie koszty energii i materiałów – komentowali eksperci BM mBanku. Marża EBITDA Dino wyniosła w III kwartale 10,3 proc. i była o 0,7 pkt proc. niższa niż przed rokiem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.