REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Grupa Żywiec. W planach zaliczka

Lekkim wzrostem zareagowały notowania Grupy Żywiec na informację o planowanej wypłacie 15 zł zaliczki na akcję na poczet dywidendy za 2019 r.
Foto: 123rf

Wypłata wymaga jeszcze zgody rady nadzorczej. Dniem dywidendy miałby być 10 grudnia, a na konta ma popłynąć 17 grudnia. Grupa Żywiec regularnie dzieli się z akcjonariuszami zyskiem. Za 2018 r. wypłaciła w sumie 30 zł na akcję, a za 2017 r. – 26 zł.

W trakcie trzech kwartałów 2019 r. skonsolidowane przychody spółki wzrosły rok do roku, ale zyski spadły. Operacyjny poszedł w dół do niespełna 284 mln zł z 318 mln zł, a zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 207 mln zł, podczas gdy rok wcześniej przekraczał 240 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA