Handel i konsumpcja

Euforia na akcjach Krynicy Vitamin

Krynica Vitamin przedstawiła rewelacyjne wstępne wyniki finansowe za I półrocze. Popyt na akcje spółki jest tak duży, że handel nie może dziś ruszyć. Teoretyczny kurs otwarcia wskazuje obecnie 40 zł, co oznacza wzrost o 315 proc. względem wczorajszego zamknięcia.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Krynica Vitamin jest notowanym na rynku głównym GPW producentem napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych. Specjalizuje się w produkcji napojów dla marek własnych oraz usługowym rozlewie dla produktów markowych. Spółka w okresie pandemii zajęła się także produkcją i dystrybucją płynu do dezynfekcji rąk.

Wstępne wyniki finansowe grupy kapitałowej wskazują, że przychody wyniosły w I półroczu 263,7 mln zł w porównaniu z 137,9 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Ogromna poprawa nastąpiła również w przypadku wyniku netto. Zysk grupy wyniósł 52,6 mln zł, wobec 3,7 mln zł rok wcześniej. Oznacza to wzrost wyniku netto o około 1320 proc.

Zarząd poinformował, że na wstępne wyniki finansowe najistotniejszy wpływ miało w szczególności uruchomienie produkcji płynu do dezynfekcji rąk oraz sprzedaż w okresie braków rynkowych w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów oraz instytucji w celu zapobiegania epidemii COVID-19. Ponadto spółka realizowała nowy kontrakt na rynku amerykańskim.

Nic dziwnego, że inwestorzy zareagowali na wyniki euforią. Są one imponujące zestawiając je z wartością giełdową spółki. Krynica Vitamin wypracowała 52,6 mln zł zysku, a jej kapitalizacja na wczorajszym zamknięciu wynosiła 118,1 mln zł.

Jednocześnie zarząd zwraca uwagę, iż przedstawione wyniki mają charakter wstępny, stąd ostateczne dane mogą ulec zmianie. Ostateczny raport za I półrocze zostanie opublikowany 30 września.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.