Handel i konsumpcja

Seko: Wypłata z zysku przyciąga inwestorów

Walne zgromadzenie Seko, notowanej na rynku głównym GPW firmy specjalizującej się w przetwarzaniu i konserwowaniu ryb, uchwaliło we wtorek wypłatę niemal 3 mln zł, czyli 0,45 zł na akcję, jako dywidendy. Spółka odnotowała w I półroczu lekki spadek przychodów – o 3,8 proc., do 83,6 mln zł – oraz znaczące zmniejszenie zysku netto – do 1,2 mln zł, z 2,9 mln zł przed rokiem.
Foto: Fotorzepa, Adam Burakowski

– Spadek przychodów ze sprzedaży w II kwartale, przede wszystkim w maju, ale także w kwietniu (odpowiednio o 19 proc. i 16 proc.) był spowodowany pandemią koronawirusa. W czerwcu odnotowaliśmy już wzrost przychodów – mówi Michał Pająk, doradca zarządu odpowiadający za relacje inwestorskie w Seko. – Natomiast ogólnie niższe przychody i zyski w II i III kwartale są również efektem sezonowości, jaką charakteryzuje się nasza branża. Z powodu wyższych temperatur popyt na nasze produkty w tym okresie jest niższy – podsumowuje.

Od marcowej zapaści na rynkach notowania indeksu WIG-spożywczy, w skład którego wchodzi spółka, podskoczyły o 17,8 proc. Warte podkreślenia jest jednak, że walory Seko od tego czasu zdrożały o ponad 42 proc., znacząco przewyższając benchmark. Obecnie spółka jest wyceniana przez rynek na około 68 mln zł. Czy biorąc pod uwagę półroczne wyniki, wycena jest adekwatna? – W naszej ocenie rynek najlepiej odzwierciedla wartość spółki. Inwestorów przyciągać może stabilny zarząd oraz fakt regularnego wypłacania dywidendy – wyjaśnia doradca zarządu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.