REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Global Cosmed: Spór z AB Industry nadal nierozwiązany

Spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą artykułów chemii gospodarczej i kosmetyków w dalszym ciągu zmaga się z firmą AB Industry.
Foto: materiały prasowe

Konflikt dotyczy nieprawidłowo wykonanej mieszalni, której odbiór nie został zatwierdzony przez Global Cosmed ze względu na jej liczne wady i usterki. O odszkodowanie z tytułu poniesionych strat i opóźnień produkcyjnych firma walczy przed sądem, do którego została skierowana sprawa. Spółka opracowała niedawno plan naprawczy mieszalni oraz wstępny kosztorys prac o łącznej wartości 5 mln zł. – W ubiegłym tygodniu złożyliśmy uzupełnienie zgłoszenia szkody do ubezpieczyciela AB Industry. W przyszłym planujemy rozszerzenie zgłoszenia o bieżące straty spowodowane większymi kosztami produkcji wynikającymi z wad projektowych i niższą, niż oczekiwano, wydajnością mieszalni – mówi „Parkietowi" Kamil Szlaga z działu relacji inwestorskich Global Cosmedu.

W kwietniu wiceprezes Magdalena Mielimonka zapowiadała, że przedsiębiorstwo powiększy swoją działalność o popularne w ostatnim czasie na rynku produkty ekologiczne. Do tej pory w sprzedaży pojawiły się zaledwie dwa z nich, ale w najbliższych miesiącach ma się to zmienić. – Pracujemy nad wyrobami ekologicznymi. Więcej szczegółów ogłosimy do końca roku – komentuje Szlaga.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA