REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Grupa inwestorów Sfinksa powalczy o miejsce w radzie

Przed nadzwyczajnym walnym zgromadzeniem restauratora zawiązało się porozumienie akcjonariuszy, które w nowej radzie nadzorczej chce mieć swojego kandydata.
Foto: parkiet.com

Zrzeszeni udziałowcy mają łącznie ponad 20 proc. kapitału Sfinks Polska.

Prezes też chce do rady

Porozumienie akcjonariuszy Sfinks Polska, posiadających łącznie 20,3 proc. akcji, chce, by na zaplanowanym na 30 lipca walnym zgromadzeniu spółki wybrano członków rady nadzorczej, głosując oddzielnymi grupami. „(...) w celu zapewnienia wykonywania praw korporacyjnych akcjonariuszy wobec spółki, w tym zwiększenia efektywności wpływu wszystkich akcjonariuszy spółki na czynności nadzorcze, akcjonariusze uznali, że konieczne jest skorzystanie z uprawnień (...) oraz podjęcie przez nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki, w tym zakresie, odpowiednich uchwał. Wybór członków rady nadzorczej spółki oddzielnymi grupami pozwoli na uwzględnienie w jej składzie siły głosu poszczególnych akcjonariuszy spółki" – czytamy w uzasadnieniu do uchwały na walne zgromadzenie. W składzie porozumienia udziałowców znalazło się siedem podmiotów: JMM, Smart Lease, Top Growth Equities, Howell Estates East, Top Consulting, Krystyna Leszczyńska i Robert Dziubłowski. Ten ostatni jest członkiem obecnej rady nadzorczej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA