REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Rolnictwo. Cena mięsa w górę, zboża w dół

Lipcowe prognozy cen surowców rolnych przynoszą zaskakujące zapowiedzi dość silnych obniżek.
Foto: Bloomberg

Według średniej wyciągniętej z prognoz przesłanych przez banki BNP Paribas, Credit Agricole, ING Bank Śląski, Alior, Santander i PKO BP na koniec lipca ceny pszenicy w skupach spadną o 9,6 proc. wobec cen z maja, rzepak potanieje o 5,3 proc., bydło o 4,4 proc., jaja o 1,9 proc., a mleko o 1 proc. Zauważalne są także oczekiwania, że spadnie dynamika cen wzrostu mięsa – drób podrożeje niezauważalnie o 0,3 proc., a ceny trzody chlewnej wzrosną tylko o 1 proc.

W relacji do danych z maja spadki nadal będą zauważalne. Analitycy rynków rolnych prognozują, że cena pszenicy ma kontynuować spadki nawet do -12 proc. wobec maja, kukurydza potanieje o 10 proc. Rzepak i bydło nieco odrobią, ale wciąż będą tańsze niż w maju – w skupach będą kosztowały średnio o 4 proc. mniej niż w maju.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA