Handel i konsumpcja

Firma Palikota sprzeda alkohol przez internet

Na swój nowy projekt, Alembik Polska, Janusz Palikot zbiera środki na platformie Crowdway. Do dziś zebrał 456 tys. zł od 233 osób, ale tak jak poprzednio celem jest 4,18 mln zł.

Janusz Palikot kolejny raz zawitał na Crowdway.

Foto: parkiet.com

Projekt zakłada stworzenie dziesięciu lokalnych destylarni, gdzie produkowana będzie wódka kraftowa i inne alkohole. Punkty mają być połączone z ofertą gastronomiczną, jednak głównym źródłem zysku ma być produkcja i sprzedaż wódki, w tym również online.

Tymczasem w Polsce sprzedaży alkoholu przez internet zabrania ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zezwolenie na handel alkoholem dostaje nie cała firma, ale poszczególne sklepy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.