Handel i konsumpcja

Pepco: Bliżej dolnego progu

W czwartek zakończyły się zapisy na akcje Pepco wśród inwestorów indywidualnych oraz budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Handlowa grupa za niecałe dwa tygodnie ma pojawić się na GPW.
Foto: materiały prasowe

Pepco będzie jedną z największych firm na GPW pod względem kapitalizacji. Ostateczna cena walorów w ofercie została ustalona na 40 zł. Przypomnijmy, że widełki cenowe sięgały 38 do 46 zł za akcję. Inwestorom indywidualnym przydzielonych zostanie 2,5 mln akcji sprzedawanych (tj. 3,1 proc. akcji sprzedawanych w ramach oferty), natomiast inwestorom instytucjonalnym pozostałe 77,9 mln sprzedawanych akcji. Pepco może pojawić się na GPW 26 maja.

Cena 40 zł za akcję oznacza, że kapitalizacja Pepco sięga 23 mld zł, czyli podobnie, ile obecnie wynosi rynkowa wartość Pekao czy Santandera.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.