Handel i konsumpcja

Oponeo.pl liczy na zmianę zwyczajów zakupowych

Grupa jest beneficjentem wzrostu znaczenia e-handlu, ale stawia na większą dywersyfikację biznesu.

Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl, liczy, że trend przenoszenia zakupów do sieci będzie miał pozytywne przełożenie na tegoroczne wyniki grupy.

Foto: materiały prasowe

W 2020 r. przychody internetowego dystrybutora opon i felg były rekordowe – pierwszy raz w historii przekroczyły 1 mld zł. W tym roku spółka chce pójść za ciosem.

E-handel motorem

Ubiegłoroczny wzrost sprzedaży został osiągnięty przez grupę mimo kontynuacji trendu spadkowego na rynku opon w Polsce i w Europie. W kraju sprzedaż opon do samochodów osobowych spadła w 2020 r. o 15 proc., a w Europie o 12 proc. Działalności grupy sprzyjał jednak dynamiczny rozwój e-handlu w czasie pandemii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.