Gra giełdowa

Nowy lider w Parkiet Challenge. Kończy się pierwszy etap

Dzisiaj koniec pierwszego etapu Gry Giełdowej Parkiet Challenge. W ostatnich dniach rozgrywki pojawiły się ogromne emocje i doszło do istotnych zmian na czele stawki. Dotychczasowy lider, Albert „Longterm” Rokicki po czwartkowej sesji przesunął się o kilka oczek w dół. Jak będzie dzisiaj?
Foto: parkiet.com

Po czwartkowej sesji na pierwszym miejscu łącznego zestawienia znalazł się gracz o nicku „andres". W jeden dzień awansował o 13 oczek, a jego stopa zwrotu w całym konkursie sięga 27,6 proc. Na drugie miejsce wskoczył zaś „martini_007" z wynikiem 26,3 proc. Trzecie miejsce zajmuje „Jaca" z wynikiem 25,9 proc. Na czwartek pozycji jest „Longterm".

Zmiany w rankingu to efekt dość wyjątkowej sesji w czwartek. Był to zdecydowanie dzień telekomów, czyli Orange, Play oraz Cyfrowego Polsatu, zwyżkujących odpowienio o 15,6 proc., 10,7 proc. i 6,28 proc. Co ciekawe, były to zarazem jedne z mniej popularnych spółek wśród uczestników Parkiet Challenge.

Dzisiejsza sesja zdecyduje, do kogo powędrują nagrody tygodniowe, czyli hulajnogi elektryczne Xiaomi MiJia 365, czytniki e-booków Pocketbook InkPad3 oraz zestawy z grą „Frostpunk" i gadżetami od 11 bit studios. Następnie ogłosimy listę finalistów, którzy 18 czerwca zmierzą się w rywalizacji o nagrody finansowe. W rywalizacji na żywo na GPW zmierzą się uczestnicy sklasyfikowani na 10 pierwszych miejscach po pierwszym etapie. Obracać będą kontraktami terminowymi.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.