Gra giełdowa

Analiza techniczna: Trzy duże spółki, na których wykresy warto zwrócić uwagę

Foto: Bloomberg

KGHM

Foto: GG Parkiet

1. KGHM nadal testuje dzienną dwusetkę, więc zwiększa się szansa na obronę wsparcia 91,5 zł. Klasycznych sygnałów kupna, oprócz dziennego MACD, na razie nie widać, co ma związek z ogólną sytuacją WIG30. Z książkowego punktu widzenia brakuje tzw. pułapki bessy, polegającej na sprawdzeniu stop lossów ustawionych między 91,5 a 89,9 zł tylko po to, by na fałszywym układzie zmienić lokalny trend. Ewentualny test tego przedziału stanowiłby ciekawy moment do kontry byków.

PGNiG

Foto: GG Parkiet

2. Sytuacja PGNiG wciąż pozostaje arcyciekawa ze względu na układ tygodniowych świeczek osadzonych w strefie długoterminowej linii trendu wzrostowego. Wprawdzie brakuje jeszcze jednego zejścia w okolice 5,35 zł w ramach tzw. pułapki bessy, niemniej jednak odczyt wskaźników impetu, długość tegorocznej spadkowej fali oraz obecność cyklu sprawia, że miejsca do spadków nie ma już zbyt wiele. Wyczerpanie podaży oraz wymóg co najmniej skorygowania lutowo-majowej deprecjacji pozytywnie wpływa na ocenę techniczną PGNiG.

Alior Bank

Foto: GG Parkiet

3. Oscylator RSI generuje pozytywną dywergencję względem ceny akcji Alior Banku, a wyprzedanie zachęca do odbicia. Pytanie, czy przed pojawieniem się wzrostowej fali nie dojdzie do przetestowania średnioterminowego wsparcia 48 zł. Poziom ten ma prawo zostać wykorzystany do zastawienia pułapki – układu, z którego wyprowadzane są mocniejsze wzrostowe swingi. Dzienne i tygodniowe świeczki nie zawierają popytowych formacji, dlatego realne staje się zejście o ok. 2 zł niżej i powalczenie o zmianę lokalnego trendu.

Do Gry Giełdowej wciąż można dołączyć, rejestrując się na stronie gra.parkiet.com.

Więcej o nagrodach w Parkiet Challenge: Graj i wygrywaj cenne nagrody.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.