Gra giełdowa

Parkiet Challenge: 6 spółek z WIG30, które wybiły się z kanału

Zaczyna się czwarty dzień rywalizacji w ramach naszego konkursu inwestycyjnego. Prezentujemy krótkoterminowe sygnały, które pojawiły się w ostatnim czasie na wykresach spółek z WIG30.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje 8 spółek z WIG30 zyskały na wartości - najwięcej Enea (15 proc.). W tym samym czasie ponad 4 proc. straciło 7 spółek. Krótkoterminowy złoty krzyż, utworzony przez średnie kroczące z 5 i 10 sesji pojawił się tylko na wykresie Dino Polska, Energii i Playa. 14 spółek jest wyprzedanych według oscylatora RSI(5), a 8 spółek według CCI(5). 5-sesyjną średnią kroczącą przebiły wczoraj w górę JSW, Lotos, LPP, PGNiG oraz PKP Cargo. Z krótkoterminowego progu zmienności ATR(5) wybiły się w górę Enea, Enarga, PGNiG i PGE. Ta czwórka opuściła jednocześnie górą 5-sesyjny kanał cenowy, a wraz z nimi Play i Tauron.

Z kolei formacja świecy wewnętrznej (inside bar) pojawiła się w środę na wykresach Aliora, JSW i Orange. Sygnał kupna na wskaźniku ruchu kierunkowego (ADX/+DI/-DI) pojawił się na wykresach Dino Polska, Enei i Playa. Więcej szczegółów znajduje się w załączonej tabeli.

Zapraszamy do gry i edukacji na gra.parkiet.com

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.