REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Recesja zdławi inflację

W tym kwartale PKB spadnie o około 9 proc. r./r.
Foto: Bloomberg

Wydatki konsumpcyjne Polaków wzrosły w I kwartale o zaledwie 1,2 proc. rok do roku, najmniej od 2013 r., inwestycje zaś praktycznie zamarły. Mimo to początek roku był dla polskiej gospodarki lepszy, niż można się było obawiać w związku z pandemią Covid-19. Bieżący kwartał będzie dużo gorszy. Konsekwencją recesji będzie wyraźny spadek inflacji, w tym bazowej, która jeszcze w maju wynosiła prawdopodobnie 3,6–3,7 proc., czyli była powyżej celu inflacyjnego NBP.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA