Gospodarka - Świat

Independent: Kiedy to się skończy?

Ceny benzyny w Wielkiej Brytanii osiągają historycznie wysokie poziomy – wynika z danych organizacji monitorującej RAC.
Foto: Bloomberg

Pod koniec ubiegłego tygodnia na Wyspach za litr benzyny trzeba było zapłacić ponad 1,4 funta, tym samym pokonany został ostatni rekord ustanowiony w 2012 r. Przedstawiciele organizacji podkreślają, że zatankowanie w październiku auta rodzinnego jest o 15 funtów droższe niż w analogicznym okresie 2020 r. – Tak wysokie ceny zaszkodzą budżetom wielu gospodarstw domowych i bez wątpienia wywołają efekt domina w całej gospodarce.

Pytanie brzmi jednak, kiedy to się skończy? Jeśli cena za baryłkę ropy sięgnie 100 dolarów, bez wątpienia za litr benzyny zapłacimy powyżej 1,5 funta – stwierdził rzecznik RAC Simon Williams. Zdaniem przedstawicieli RAC obecna sytuacja może spowodować, że wiele osób zwyczajnie zrezygnuje z jazdy autem. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Cyber Monday: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.