Gospodarka - Świat

Chiny. Wzrost gospodarczy mocno wyhamował

Chiński PKB wzrósł w III kwartale tylko o 4,9 proc. r./r., podczas gdy średnio prognozowano, że wzrośnie o 5,2 proc., po tym jak w II kwartale powiększył się o 7,9 proc. Licząc kw./kw. zwiększył się o 0,2 proc., po zwyżce o 1,2 proc. w II kwartale. Średnio spodziewano się wzrostu o 0,5 proc.
Foto: Bloomberg

Rozczarowały również dane o chińskiej produkcji przemysłowej. Wzrosła we wrześniu o 3,1 proc. r./r., po wzroście o 5,3 proc. w sierpniu, a oczekiwano zwyżki 4,5-proc. Wyższa od prognoz okazała się jednak sprzedaż detaliczna. Zwiększyła się we wrześniu o 4,4 proc., po wzroście o 2,5 proc. w sierpniu.

Wiele giełd azjatyckich zareagowało na te dane umiarkowanymi spadkami. Chiński indeks Shanghai Composite stracił w poniedziałek 0,1 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.