Gospodarka - Świat

Kanada/USA: Domy nadal drożeją

Ceny nieruchomości w USA mogą spaść w 2021 r. o 10 proc. – mówi prognoza PwC oraz Urban Land Institute oparta na sondażach i wywiadach wśród 2,9 tys. ekspertów z branży nieruchomości.
Foto: Bloomberg

Ta projekcja dotyczy całego rynku, czyli nieruchomości komercyjnych łącznie z mieszkalnymi. Pogorszenie koniunktury na rynku nieruchomości nie będzie jednak szerokie. O ile popyt na przestrzeń biurową może spaść o 15 proc., o tyle popyt na domy jednorodzinne najprawdopodobniej wzrośnie.

– Prawdziwe problemy są obecnie izolowane do branży handlowej, restauracyjnej i hotelarskiej, a także daje o sobie znać strach dotyczący przyszłości biur – twierdzi Byron Carlock, szef działu doradztwa ds. amerykańskiego rynku nieruchomości w PwC.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.