REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Deutsche Bank: Największe cięcia etatów w Niemczech

Deutsche Bank w ramach największego planu restrukturyzacji w swojej historii zwolni ponad 8 tys. pracowników w samych Niemczech. Duże cięcia będą również miały miejsce w Indiach, USA i Wielkiej Brytanii.
Foto: Bloomberg

Przypomnijmy, że gdy nie udała się fuzja Deutsche Banku i Commerzbanku, największy pożyczkodawca nad Renem został zmuszony do wprowadzenia planu naprawczego, który zakłada zwolnienie 18 tys. pracowników. Ponad 45 proc. ludzi z tej grupy zostanie zwolnionych w Niemczech – donosi Bloomberg, powołując się na osoby blisko związane ze sprawą. Na drugim miejscu znajdują się Indie, gdzie pracę straci 13,3 proc. z zaplanowanej grupy, następnie USA 10,1 proc. i Wielka Brytania 8,7 proc. Do końca 2020 r. załoga Deutsche Banku ma spaść poniżej 74 tys. z 91,5 tys. obecnie.

Manfred Knof, nowy szef działu sprzedaży detalicznej w DB, szuka rozwiązań, które mogłyby przynieść oszczędności. Według nieoficjalnych informacji rozważa on przekształcenie drugiej siedziby banku, która znajduje się w Bonn, w placówkę. Rozważane jest również przekształcenie działu detalicznego w odrębny podmiot. Według prognoz mogłoby to przynieść setki milionów euro oszczędności.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA