Gospodarka - Świat

Cyfrowy rywal

JPMorgan Chase uruchamia w Wielkiej Brytanii cyfrowy bank detaliczny o nazwie Chase. Jest to pierwsze wyjście firmy ze swoją działalnością detaliczną poza Amerykę Północną.
Foto: Bloomberg

– Obserwowaliśmy, na których rynkach klienci są naprawdę gotowi na bankowość wyłącznie cyfrową. Rynek brytyjski pod względem zaawansowania technologicznego przoduje w Europie, dlatego zdecydowaliśmy się tutaj rozpocząć naszą ekspansję – stwierdził Sanoke Viswanathan, prezes banku. Spółka zamierza skusić klientów m.in. brakiem opłat za podstawowe usługi oraz ofertami wstępnymi, jak 1 proc. cashback.

W przyszłości JPMorgan zamierza wyjść ze swoją ofertą m.in. do Europy. Firma została zachęcona do tego ruchu przez sukces cyfrowego banku detalicznego Goldmana Sachsa działającego pod nazwą Marcus. W pewnym momencie przyciągał on tylu klientów, że zablokowano możliwość zakładania kont. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.