REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Chiny. Dane o eksporcie znacząco pobiły prognozy analityków

Deprecjacja juana wspierała eksport w lipcu. Prognozy mówią, że waluta może wciąż tanieć.
Foto: Bloomberg

W lipcu chiński eksport wzrósł o 3,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Jest to najwyższe tempo wzrostu od marca i świadczy o tym, że są chętni na chińskie towary pomimo sporu handlowego z USA.

Wyniki azjatyckiego giganta gospodarczego znacznie odbiegają od oczekiwań rynkowych. Analitycy ankietowani przez Reutersa prognozowali, że chiński eksport spadnie o 2 proc. rok do roku. Pomogło to azjatyckim indeksom lekko odreagować ostatnie spadki. Indeks Shanghai Composite wzrósł o blisko 1 proc., Nikkei o 0,4 proc., a Kospi o 0,7 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA