REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Odpisy wartości pogrążyły zyski

Koncern petrochemiczny Shell zanotował 18,3 mld dolarów straty w II kw. Jest to skutek m.in. załamania cen ropy na rynku oraz odpisu wartości aktywów naftowych i gazowych.
Foto: AFP

I kw. firma zakończyła z zyskiem 2,7 mld dolarów. Ponadto przychody przedsiębiorstwa spadły do 638 mln dolarów, co jest wynikiem słabszym od tego z analogicznego okresu ubiegłego roku o 82 proc. Zdaniem prezesa Bena van Beurdena firma zapewniła stabilne przepływy pieniężne w niezwykle trudnym środowisku. Spółka musiała dokonać rekordowego obniżenia wartości swoich aktywów o 16,8 mld dolarów po obniżeniu prognoz dotyczących cen ropy w najbliższych latach. Shell spodziewa się, że światowa cena ropy pozostanie poniżej średniej z 2019 r. przez następne trzy lata. Na początku roku koncern, pierwszy raz od czasów II wojny światowej, obniżył dywidendę dla akcjonariuszy, zaznaczając, że stoi w obliczu „kryzysu niepewności" po załamaniu cen ropy. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA