REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Independent: Umowa mniej realna

Boris Johnson potwierdza gotowość do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia. Taka deklaracja na kilka dni przed 30 czerwca – datą, do której można przedłużyć okres przejściowy ze Wspólnotą – oznacza, że do porozumienia z UE dojdzie albo w najbliższych miesiącach, albo w ogóle.
Foto: AFP

– Jeśli chodzi o przyszłe stosunki z UE, premier z zadowoleniem przyjął informację o intensywnych, lipcowych negocjacjach. Wielka Brytania będzie negocjować konstruktywnie, ale będzie też gotowa opuścić Wspólnotę na warunkach australijskich – podsumował wypowiedź premiera jego rzecznik, James Slack.

Zdaniem Angeli Merkel, to Wielka Brytania musi zdefiniować swoje oczekiwania względem umowy z UE, a nie na odwrót. Od przyszłego tygodnia Niemcy obejmą sześciomiesięczną prezydenturę. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA