Gospodarka - Świat

Deutsche Bank: Gigant staje na nogi

Deutsche Bank wypracował w I kwartale kilkakrotnie wyższy zysk niż w całym 2020 r. Tak udanych trzech miesięcy niemiecki gigant nie notował od siedmiu lat.
Foto: AFP

Pożyczkodawca wypracował w I kwartale 908 mln euro zysku, wobec 643 mln euro, jakich spodziewali się analitycy. Dla porównania w całym 2020 r. bank wypracował 113 mln euro. Z kolei przychody w I kwartale wyniosły 7,2 mld euro, w porównaniu z 6,35 mld euro rok wcześniej. Dzięki temu bank przewiduje teraz, że przychody zrównają się w tym roku z ubiegłorocznym poziomem. Wcześniej ostrzegano przed możliwym spadkiem przychodów w 2021 r.

Liczby te są dobrą wiadomością dla prezesa Christiana Sewinga, który dwa lata temu rozpoczął radykalną restrukturyzację, obejmującą m.in. zwolnienie 18 tys. pracowników w celu przywrócenia rentowności.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.